באש הקבלה אייר מזל שור באש הקבלה אייר מזל שור באש הקבלה אייר מזל שור

 
 
 
 
 
 

אייר- מזל שור

 
לחודש אייר מעלה מיוחדת על כל חודשי השנה, בכך שכל יום ויום בחודש הזה קשור במצוה-מצוות ספירת העומר. אמנם מתחילים לספור את ספירת העומר בחודש ניסן,אולם בניסן מקיימים את המצווה רק במחציתו השנייה של החודש. גם בחודש סיוון סופרים את הימים, אולם רק בימים הראשונים של החודש. ואילו באייר-כל ימי החודש קשורים במצווה המיוחדת לכל יום ויום.

 

ידוע שתחילת החודש היא בדרגה גבוהה מחלקו השני (בספרי קבלה מבואר שארבעת השבועות של החודש מקבילים לארבע האותיות של שם הוי'ה, וכשם שבשם הוי'ה האותיות י-ה הן במעלה גדולה מהאותיות ו-ה, כך השבועיים הראשונים של החודש נעלים מהשבועיים האחרונים).לכן מעדיפים להינשא בחציו הראשון של החודש. אולם בחודש אייר שווים כל ימי החודש.  אחדות זו של כל ימי החודש קשורה לרמז הטמון בשם החודש: אייר- ראשי תיבות אברהם, יצחק, יעקב, רחל. מובא בספרים, שהאבות ורחל הם בבחינת ארבע 'רגלי המרכבה' (העליונה).  ה'מרכבה' מסמלת התבטלות מוחלטת לקב"ה (כשם שהמרכבה אין לה שום רצון משל עצמה). וכך נאמר על האבות , "שכל אבריהם כולם היו קדושים ומובדלים מענייני עולם הזה".

 

הוראת המזל לזכר

במזל שור הזכר הוא נוגה יבש, אוהב נשים, טוב לב, שמח, גדול נפש, עיניים גדולות, מצח ארוך, חוטם גדול, רגלים עבים ומוצקים. בעל הליכה נאה, ובגדים נאים, אוהב מוסיקה וקולו נעים, מדבר יפה עם כל אדם ולכן מדברים בשבחו.

השור הוא וותרן ובעל ידי מלאכה, עושר יבוא לו אחר חצי ימיו ואחרי זה ישב בשלוה, מחשבותיו זכות וטהורות, תהיה לו אישה אחת בתולה ולא יהיו לו קטטות עימה,אין לו נחת מקרובי משפחתו, אבל משאר אנשים יש לו נחת.

לבבו אמת ואינו עושה רע לאחרים, נוח להתרצות, יש לו סימן בזרועו, מדבר מעט, כתפיו רחבות, עושה טובות לאחרים ,ואינו מכיר בטובות שעושים לו, אינו חכם גדול. בחודש אייר יצליח ואם נולד בלילה אז יאריך עד 38 והלאה, הצלחתו וכבודו בכל צד אבל במזרח לא טוב. כל צבע טוב לו חוץ מחום, טוב לו משא ומתן מפרי האדמה מעץ וממים אבל מה שבא מאש רע לו, יהיה לו מחלות בבטן בכתפיים ובצוואר.

הוראת שעה של הנולד בשעת שור-קומתו ופניו ארוכים, מצחו רחב, עיניו גדולות, ונחיריו חדים, שיערותיו שחורות וקמוטות, ובראשו מתרוצצות הרבה דעות, תאוותו רבה, אוכל ושותה הרבה, ואפשר שיש לו מחלות בעיניו.

אם נולד בבית א' אז הוא קצר קומה, עיניו גדולות, שפתיו עבות, נדיב לב ואוהביו רבים בעל תענוג ויש לו סימן על צווארו, אם נולד בבית ג' אז פניו עגולות ועיניו יפות, יש לו תבונה וסימן על מתניו,תמיד יש לו דאגות בעסקיו, נפשו נדיבה, ויש סימן על פניו וגופו וגם סימן על עינו השמאלית, בעל יגיעה ואין לו מזל עם נשים, ואם נולד בסוף המזל אז יהיה סריס וחולה בצווארו או בגרונו, או יהיה משגל ואכילה ושתייה ושמחה לרוב.

ישא שלוש נשים וסימן יש לו בראשו או בפניו או בזרועו, ויהיה מרבה דברים בכל עת בלי דעת ורוצה משל אחרים. ומה שאומר אינו עושה. ואנשים עושים לו כשפים. וצרות רבות יבואו לו במשך שלוש שנים, ויקח ממון שאינו שלו, ויבואו לו בנים וימותו ויקח נשים מבעליהן, ויאמרו עליו ועל משפחתו דברים רעים, וילשינו עליו בכל יום. ומום יהיה לו בזקנותו, ודרכים רבות ילך, אלה הם סימניו-אינו איש גדול וסופו למות מחוץ לביתו ויקנה נכסים ויעלה לגדולה ויקח אישה בת גדולים,וכשיפול (יכשל) אז מיד יקום.

ודינים ומשפטים הרבה יבואו לו. ובנים תאומים יוליד.  בגיל שלוש יחלה, וגם בגיל 34 74 ואם ינצל יחיה עוד חמישים שנה ובגיל ­­­­___ימות, וסימן יהיה לו בבהונו ובירכיו .

 

הוראת המזל לנקבה: נקבה כזכר יפה ובעלת חן ויש לה סימנים בפנים, שיערותיה יפות ובעלת תשוקה לבעלה, כעסנית ועל ידי זה יהיה לה שם רע ותסבול מרכילות, מקנאה, ושינאה. אישה יראת שמיים ובנים תוליד, ולה סימן בפניה או בבטנה והיא יפה ופניה נוטים לשחרות, וכשיבוא עליה בעלה אז היא חורקת בשיניה, ומזיקים ישלטו בה, עוסקת בקמעות ויש לה יראת שמים. יהיה לה מעט ריב עם בעלה, ובנים ובנות יהיה לה מבעלה ושניהם יהיו עשירים וטובים. יהיה לה הרבה חלב ותניק את כל בניה, ולא תהיה צריכה להיעזר במינקת. בעלת גסות רוח, בגיל חמש תחלה, ובגיל שבע, וגם בגיל ארבעים ואחד תחלה ותמות, יש לה סימן מאחוריה.

 

שור -התחום הכספי: השוורים שקולים ונבונים בדרך כלל, מתייחסים לכסף ברצינות ובכובד ראש, נמנעים מסיכונים כספיים ומעדיפים השקעות בטוחות ויציבות. יחד עם זאת, יש בהם גם צד בזבזני, וקשה להם לומר לעצמם לא. כשמתחשק להם לקנות משהו או לתת מתנה, יעשו זאת בין שיש להם ובין שלא.

 

שור - תחום הבריאות ותיאבון: בריאותו של השור טובה בדרך כלל, אבל כשהוא חולה ההחלמה שלו איטית. השור הוא חולה מפונק שזקוק לתנאים נוחים כדי להחלים ונהנה מטיפול רך ואוהב. הנקודות הרגישות בגופו הן הצוואר, הגרון, העורף והגב העליון. בנוסף הוא נוטה לחוסר יציבות ברמת הסוכר בדם,ולכן חשוב שיאכל בצורה מסודרת ותמיד יכלול בתפריט פחמימות מורכבות.יש לו נטייה להשמנה בגלל השילוב של קצב איטי, עצלות בכל הקשור לפעילות גופנית ואהבת האכילה.השור אוהב מאכלים מסורתיים,גם כאלה של עדות אחרות,בתנאי שלא יורכבו מתערובת שאינה מוכרת לו. הוא גם אוהב מתוקים למיניהם, וגם לחמניות עם חמאה, ציפס, פיצה משובחת,ובעצם קשה לו לעמוד בפני כל מה שטעים.

 

שור-תקשורת ודפוסי חשיבה:השור השמרן אינו זריז בגופו וגם בלשונו ובצורת החשיבה שלו. הוא מעבד כל רעיון או מידע בצורה יסודית ולא ממהר לאמץ רעיונות חדשים או להביע דעה. הוא חושש תמיד שמא יכשל בלשונו או לא ימצא את המילה הנכונה.נוח לו יותר לתקשר עם אנשים קרובים וכאלה שמבינים אותו מראש או חושבים כמוהו, אולי בגלל רקע דומה או היסטוריה משותפת.חוש ההומור שלו קצת כבד, במיוחד כשנדמה לו שמתבדחים על חשבונו. לשור יש בדרך כלל קול ערב, ויש בין ילידי מזל זה לא מעט זמרים מפורסמים.

 

ילדים במזל שור

ילד או ילדה במזל שור על פי רב מבורכים בהופעה נאה, בגוף בריא ובאישיות נעימה.על פניהם הבעה שקטה ושלווה.סימן היכר מובהק להם הוא החיוך. הם טובי מזג לכל אחד וזוכרים לטובה את מי שישמיע להם מנגינה שתערב להם. לעולם לא ישכחו אותה או את מי שיכיר להם שיר או מאכל טעים. המזון, המוזיקה והצבעים מרכזיים בחיי הילד. אנשים מרבים לטעות בפירוש אופיו: הפנים העגולות, החיוך ההתנהלות השקטה וההתרכזות בענייניהם כמו מכריזים על אופי נוח וטוב.אך צריך לשפוט אותו, כאשר מתנגדים לרצונו, אז נעשה השור השקט תוקפני, רועש ועיקש. אותו לא יצליחו לשכנע, הוא לא יוותר על התעקשותו. אם אינו אוהב מישהו, הוא לא יסתיר זאת ויסרב לשוחח עם אותו אדם. אי אפשר להסיח את דעתו מבדבר שבו הוא רוצה. הוא מוכן לחכות אפילו יותר מעשר שנים. בעתיד הרחוק, מתישהו, יגשים את הרצון שהתעורר בו ולא חשוב באיזה גיל מדובר.

 

שוורים ואהבה

בני מזל שור יציבים מאד מבחינה רומנטית. הם אינם מתאהבים בקלות אלא בוחנים היטב את בן הזוג, וישקיעו בקשר רק אם נראה להם שיש בו פוטנציאל לטווח ארוך,לאחר שהחליטו הם מוכנים להשקיע הרבה, ובן הזוג יכול להיות בטוח שכך זה יימשך גם בעתיד. אפשר לסמוך על השוורים. הם יציבים ונאמנים, אם כי לפעמים הם מגלים כלפי בן הזוג רכושנות קצת חונקת. גם היא הקשר מתערער, הם יעשו כל מאמץ כדי לשמור עליו ולא לפרק את המסגרת. לשור חשוב מאד הצד הפיזי בקשר והוא נמשך לקול נעים,לעור חלק, לריח טוב ולגוף קצת מלא. אין כמו חיבוק של שור שמרגיע ומעניק בטחון ותחושה טובה שיש כתף להישען עליה.

 

מקצוע

השוורים אינם נוטים להתפזר, אלא משקיעים את כל מרצם בתחום שבו הם בחרו. מקצועות המשויכים לשור הם כלכלה ומינהל עסקים. ומקצועות הקשורים לחקלאות ולתזונה. כמו כן, לרבים מהם כשרון למוזיקה.

 

אבן המזל

האבנים המתקשרות למזל שור ולשליטת המזל ונוס הן ברקת, מלכיט, ואבנים ירוקות וורודות הנחשבות מרגיעות ומשיבות את האיזון הרגשי.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה,והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו, יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן, לזה יכתוב לו קמיע מאדם גדול ומומחה, טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יקם קין:

יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה,ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים:

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק, זכותו יגן עלינו:

 

 

 

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות: זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם. לפי חז"ל, זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו. מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה,ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים, אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו. ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם. מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת,מצד שני ברגע

שהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה.מאחר שיש בהם מרדנות, הם זקוקים למשהו שיגביל אותם, ובו יוכלו למרוד. הם נחשבים מבריקים, רגישים, טובי לב ובלתי צפויים. הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין. מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם. הם יצירתיים ונמשכים לאמנות.לפעמים הם נתפסים כשתלטנים, אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.