באש הקבלה תמוז מזל סרטן באש הקבלה תמוז מזל סרטן באש הקבלה תמוז מזל סרטן

 
 
 
 
 
 
תמוז מזל סרטן
 
תמוז-החודש העשירי למניין בריאת העולם והחודש הרביעי למניין יצאת מצרים. השם "תמוז" מקורו בשם האשורי "דמוזי".בלוח החקלאי העברי, שנמצא בחפירות גזר, נקרא בשם "ירח זמור".בתקופת תמוז גובר חומו של קיץ. "החמה מהלכת בישוב לבשל את הפירות" (מסכת פסחים צ"ד).

ראש חודש תמוז-שני ימים. לעולם הוא חסר (כ"ט יום). ב' של ראש חודש יחול בימי א,ג,ה,ו בשבוע.

 

תמוז- הכנה לדרכי תשובה

ז     זמני

ת     תשובה

מ     ממשמשין

ו     ובאין

 

שעת לבנה זה סרטן כל היממה.

מזל סרטן טבעו לבנה קר ולח אוהב נשים, אינו מיושב בדעתו וכועס בליבו, פניו שמנות וזקנו גדול, שיניו בולטות ולא יפות, ראשו עגול, מצחו רחב, בעל חזה דק, נפש רחבה, קצר רוח, מצליח הרבה ולפעמים מפסיד, אינו אוהב לשבת במקום אחד, נוח לכעוס ומתחרט, מתפתה מכל אדם, איש אמת ועושה חסד לאחרים יותר מאשר לקרוביו, חכם ועושה מעשה שטות, יהיה לו 3 נשים, עושה חן וחסד בעיני כל רואיו, מתחבר לאנשים רעים ועל ידי זה יבוא להפסד ומחלוקת, אוהבו הנאמן ימרוד בו, יהיה לו חולי בידיים ברגליים, ובבטן.

 

בחודש ניסן יצליח בבהמות ובזרעים.

בחודש אדר יצליח לעבור במים

בחודש אייר לא טוב לו לעסוק בפרי העץ או עם בעלי מלאכה של עצים ואבנים יקרות. הצלחה תהיה לו בכל צד חוץ ממערב משא ומתן ממה שבא ממים ותולדות אש, ומה שבא מאדמה, בניו מורדים בו. כל צבע לו טוב לו חוץ מתכלת, יהיה לו נזק ביד על ידי כלי זיין או אש או מנשיכה או ממים חמים, יהיה לו כאבי חזה, טחול וריאה.

 

סרטן זכר: יעשו לו כשפים וישוטט בארצות אחרות, ליבו חלוק ברע, העל מחשבות רעות ורוצה לעשות עברות אבל אינו מבצע אותן, מעורב עם הבריות, בגיל שלוש יחלה מעונש או מסכנה, ואחר כך ימצא טובות הרבה ויעשה גמילות חסדים, ויאכיל אחרים מאנשים שאינו מכיר על שולחנו, וטובות הרבה יגיעו לו ותהיה לו אישה אחת וממנה ימצא טובות הרבה בגלל המזל הטוב שתביא לו. שם רע יצא עליו ויקצוף (יכעס) הרבה על בני ביתו, ואחריתו לטוב, צער מכאבים יהיה לו משוקיו, בברכיים או מאיזה בן אדם ויחלה בגיל אחד עשרה ובן שמונים ימות, וסימן יש לו על ירכו.

 

הוראת החודש למזל סרטן סרטן טיבו מים קר ולח, כוחו בלילה והנולד בשעת סרטן יהיה נאה בגופו, גבות עיניו דבוקות, נחיריו ארוכים, סימן תחת זרועות ידיו, בעל נפש טובה ואוהב הרבה, בעל מזימות, שייך לאוכלוסיית עמי הארץ והמלחים, והולכי הדרכים ולא שייך לנסיכים.

 

הוראת החודש לנקבה עד שלושים שנה יהיו לה צרות ואחר כך מנוחה ונחת, שני אנשים תיקח ויהיו להם כבוד, יהיה לה נזק על ידי כלב או חיה ותיפול מלמעלה למטה וסימן ברגלה והשאר כזכר.

 

סרטן נקבה יהיה גופה  יפה, בעלת קומה, עיניה חולניות בת שנה וחצי תהיה חולה ונכסים רבים יהיו לה, מגדלת קרובותיה ועוזרת להם, ושמחה תהיה עם הנשים, ושם רע לא יצא עליה וצער וצרות יבוא לה בכל עת מרוב מה שמקנאים אותה מהיופי או החן לה, ויהיה לה הרבה נכסים וכתוצאה מזה קרובותיה יוציאו עליה שם רע בגלל הקנאה, אבל בעלה יאהבה בנפשו, בגילים הבאים תחלה: שלוש-חמש-שלושים וחמש-שלושים ותשע-ששים וארבע-ובגיל שמונים וארבע מחולי השחפת, סימן יש לה בשדיה או בבטנה ובירכיים שלה.

 

סרטן-תחום כספי: הצורך של הסרטנים בביטחון משפיע גם על גישתם לכסף ולעניינים חומריים. הם צריכים בסיס בטוח, ובלעדיו מרגישים אבודים. הנושא הכספי מתקשר אצלם לפעמים לאהבה ולשומת לב, ומתנות הם מקבלים כסימן ליחס ואהבה. זו אולי הסיבה שהם עצמם אוהבים להעניק מתנות ביד רחבה ומכל הלב.

  

סרטן-הורים וילדים

כשנולד ילד חדש,הסרטן מרגיש מאויים,אבל לאחר שהוא מתרגל לנוכחותו, הוא הופך הורה מסור וחם,הסרטן קשור מאוד לילדים,מטפל בהם,נהנה להאכילם ומבקש להגן עליהם מפני כל סכנה וקושי,לסרטן לא קל לקבל את התבגרותם של הילדים,והוא עושה כל מאמץ כדי שימשיכו להתגורר בקרבתו לאחר נישואיהם. ילד סרטן זקוק להמון חום ותמיכה,להוט לרצות את בני המשפחה ונהנה מכל טיפת תשומת לב.הוא לא מחפש הרפתקאות מחוץ לבית, ומקומות הבילוי האהובים עליו הם המטבח ומיטת ההורים,בעיקר כשאמא נמצאת שם.הוא אוהב ויודע לבשל,ומגיל צעיר נהנה לפנק את בני המשפחה במטעמים מעשה ידיו.הוא מופנם ומסתגל באיטיות למסגרות חברתיות חדשות.מוכשר לאמנות,בעיקר לצילום וציור,ויש לו דמיון יצירתי עשיר.

 

הירח ומזל סרטן

הירח שולט במזל סרטן.לירח אין אור משלו,הוא רק מחזיר ומשקף את האור השמש,ובכך מודגש עוד יותר הצורך החזק של בן המזל לחלום ולחפש אווירה המזכירה את הלילה,או את המקומות שאינם חשופים או מוארים מדיי.בן מזל רגיש,מופנם ופגיע.הוא מושפע מאוד ממצבי רוחו,ונע בין חוש הומור שנון ועוקצני לדכדוך עמוק.המזל מסמל

את הרגשות,את הילדות,הזיכרונות ובית הילדות.הוא מתקשר לאם ולתת מודע. המזל בו נמצא הירח במפת הלידה מלמד על התנהלותו היומיומית של בעל המפה,מה עבר עליו בילדותו,האם נבנה אז ביטחונו העצמי או שמא הוא איבד אותו שם,והאם הוא תלותי או עצמאי. כך למשל,ומי שנולד כשהירח נמצא במזל טלה,לא יכול להרשות לעצמו

להיות זמן רב תינוק,כי אמו אינה המודל של האם המסורתית.לעומת זאת כשירח בשור,מדובר ב'אם השנה'-זו שאופה עוגיות לילדים ושאפשר לסמוך עליה בשעת הצורך.

 

אבן המזל

אבן הירח,שליט מזל סרטן,נחשבת למגינה ולמחזקת את הפריון אצל נשים.האופל גם היא משויכת למזל סרטן,ונחשבת למחזקת את היצר המיני.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה,והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו,יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן,לזה יכתוב לו קמע מאדם גדול ומומחה,טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יוקם קין:

יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה,ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים:

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק,זכותו יגן עלינו:

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות: זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם.לפי חז"ל, זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו. מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה,ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים,אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו. ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם. מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת,מצד שני ברגע שהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה.מאחר שיש בהם מרדנות,הם זקוקים למשהו שיגביל אותם,ובו יוכלו למרוד. הם נחשבים מבריקים,רגישים, טובי לב ובלתי צפויים. הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין.מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם. הם יצירתיים ונמשכים לאמנות.לפעמים הם נתפסים כשתלטנים,אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 
 
  
 
 
 
 
 
 

 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.