באש הקבלה אלול מזל בתולה באש הקבלה אלול מזל בתולה באש הקבלה אלול מזל בתולה

 
 
 
 
 
 
 

אלול-מזל בתולה 23/8 23/9

 
מקור השם באשורית-אולולו ומובנו קציר. מזל החודש בתולה, ובו 29 יום. היו שפירשו את שם החודש כראשי תיבות של הפסוק "אני לדודי ודודי לי" (שיר השירים 3,'ו). אלול הוא אחד מששת החודשים שבהם היו יוצאים שליחי בית הדין מירושלים בזמן שבית המקדש היה קיים, להודיע לבני הגולה על

 

קידוש החודש.

אלול הוא החודש השנים עשרה בשנה, אם מתחילים למנות מתשרי, או החודש השישי-אם מתחילים למנות מניסן, כמקובל בתנ"ך. אלול הוא ספטמבר ומזלו בתולה, כי אז נראית השמש בדמות בתולה קוצרת שיבולים במגל המורה על זמן הקציר. נוהגים לכנות את חודש אלול "חודש הרחמים והסליחות",והוא משמש הכנה "לימים הנוראים" שבחודש תשרי. על פי המסורת עלה משה בראש חודש אלול להר סיני, כדי לקבל את הלוחות השניים (לאחר חטא העגל).הוא שהה בהר ארבעים יום עד י' בתשרי:

 

ימים אחה מקובלים כימי רצון ומחילה.

מנהגים מיוחדים נוהגים בהם: מראש חודש אלול תוקעים בשופר בכל יום לאחר תפילת שחרית. תקיעות אלה הן זכר לתקיעות השופר, שתקעו במחנה ישראל במדבר, כאשר עלה משה להר סיני כדי להזכיר לעם, שלא יחזור לחטוא בחטא העגל. בימינו באים קולות השופר להזכיר ימי התשובה ככתוב -"אם תתקע שופר בעיר, ועם לא יחרדו"... (עמוס ג' 6).

באלול מוסיפים תפילות מיוחדות-"סליחות".יש הנוהגים לאמרן מראש חודש אלול, ויש המתחילים בשבוע שלפני ראש השנה. אחרי תפילת "שחרית" ו"ערבית" אומרים מזמור כ"ז בתהילים,"לדוד, ה' אורי וישעי".

 

מזל בתולה זכר טבעו כוכב, מידתו כאישה, חכם בינוני, יפה ובעל חן, מצח קצר, חוטם רע. על פי רוב יפה (בעל זקן נאה),ארוך רגליים, מתנהג בטקט רב כדרך הרבנים, נח לכעוס, יועץ חכם, מדבר

בקול רם, מאמין בכל אדם, מדבר בנבילות הפה. אוהב לראות הרבה מדינות, ממהר להבין דברים, אחרי חצי ימיו יצליח,נאמן,תם וישר.

 

בחודש אלול יצליח

בחודש שבט יחלה בבטן

ניסן סכנה למות

אייר יצליח בדרך

בסיוון יצליח בכל דבר

בתמוז יצליח בנכסים של נכרים

בחודש אב יהיה בצער.

 

בני מזל בתולה יותר קובע שעת הלידה מהמזל. צד מזרח רע לו. צבע חום רע לו, משא ומתן מאדמה מים ואויר טוב לו, יש לו לב דק, מיתתו מקדחת וחולי ראש. הוראת הנולד בשעת בתולה: טבעו אדמה קר ויבש, בעל דיכאונות ומרה שחורה, קומתו נאה וגופו ישר, בעל השכלה, השיער שלו חלק, אוהב צדק, בעל נפש טובה, עקר, סופר ויודע חשבון.

 

בתולה זכר: ישא אישה אחת ויחיה שבעים שנה, וכוכבו מאיר בשמיים ויחיה בטוב, ויגמול חסד לעניים. שתי נשים ייקח ומין השנייה ימצא טובות הרבה, וחולי יהיה לו מין הקור והצינה ומהחמימות. שם רע יצא עליו (יוציאו דיבתו רעה) ואנשים ששונאים אותו יפלו לפניו, וחולי יבוא לו ברגליו, או במעיו ויתרפא, בכעס הרבה יהיה נוהג על בני ביתו. בעל סרבנות ומרד, יחלה בגילים הבאים: שלוש עשרה, עשרים ושמונה, בגיל מאה ימות וסימן יש לו על ערוותו.

 

בתולה נקבה: תהיה עשירה ותוליד בנים, ויש לה סימן בגופה או בפניה או בבטנה, פניה אדומות בהתפרצות הכעס, בעלת גסות רוח, שוקיה עבות ולבנות, בגיל שלוש תחלה וסכנה תבוא עליה, ובני אדם אינם אוהבים אותה."נקיה במעשיה" אבל חשודה על דבר זימה, משתחוה לכולם (מתנהגת יפה) ומזלה טוב בעושר ובבנים, אבל לא בבנות, סופה רע מזלה גורם לה שתשב בזמנים מסוימים בחולי ובסכנה. מזיקים ושדים יזיקו לה בלילה (וטוב אם תשים בחגורתה ראש נחש מיובש נגד כישוף), בגיל חמש תעבור ממקום למקום ואחרי שנתיים תחזור לביתה, ואוהבת את בעלה ובעלה אינו אוהב אותה. ומקנא לה עם אנשים רבים, תחלה בגלים הבאים: שלוש, שמונה, חמש עשרה, שש עשרה, ואם לא תתרפא בגיל שלושים ושש תמות ואם תתרפא אז תחיה לפי שעת הלידה שלה ביום השבועי. סימן יש לה בבטנה או ברגל ימין.

 

הוראת החודש לנקבה במזל בתולה: קלה בליבה, טובה עם מי שטוב עמה ורעה עם מי שרע איתה, פרנסתה ממלאכות חכמה, מתרחקת מריב ומחלוקת עם שכנים, ויש לה חן. יהיו לה שני אנשים וכבוד מהם, אישה אחרת תעשה לה חבורה בראשה עקב ריב, הילד הראשון שלה ימות בקדחת, יהיה לה חולי ראש קיבה ולב.

 

בתולה ובריאות

בני מזל בתולה מגלים עניין רב בבריאות ובכל הקשור בה, ורבים מהם אף עוסקים ברפואה ובמקצועות הקרובים לה. יש להם מודעות גדולה לכל מה ששומר על הבריאות ומשפר אותה,ותמיד יש באמתחתם עצה ואפילו תרופה לכל בעיה.הם אינם נותנים אמון רב ברפואה אלטרנטיבית, אבל משתדלים למנוע בעיות בעזרת תזונה נכונה, תוספי מזון כגון: ויטמינים צמחי מרפא ושמירה על היגיינה קפדנית. מערכת העיכול שלהם רגישה מקצת ולעתים עצבנית, וכל מתח קטן גורם אצלם לאי שקט בבטן. הם גם עלולים לחלות בזיהומי מעיים כתוצאה מאכילת מזון שכלל לא משפיע לרעה על אנשים אחרים.

 

אבן המזל

האבן המיוחסת למזל בתולה,הנשלט (כמו תאומים) על ידי מרקורי, היא עין הנמר-אבן בגוון זהוב חום הנחשבת כעוזרת לייצב,לחזק ולכוון את האדם ולהשריש את המחשבה בקרקע המציאות.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה, והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו,יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן,לזה יכתוב לו קמיע מאדם גדול ומומחה, טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יקם קין:

יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה,ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים:

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק,זכותו יגן עלינו:

 

ילידי יום 3/9 למיניינם

ילידי היום הם הרפתקנים פתוחים וסקרנים. הם עוסקים בספורט זקוקים להמון מרחב וחופש וחיים תקופות בחו"ל.

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות: זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם.לפי חז"ל, זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו. מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה,ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים,אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו. ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם. מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת,מצד שני ברגע שהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה.מאחר שיש בהם מרדנות,הם זקוקים למשהו שיגביל אותם,ובו יוכלו למרוד. הם נחשבים מבריקים,רגישים, טובי לב ובלתי צפויים. הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין.מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם. הם יצירתיים ונמשכים לאמנות.לפעמים הם נתפסים כשתלטנים,אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 

ילידי יום 22/9 למניינם

ילידי היום הם חדשניים,נמצאים במגע עם הרבה אנשים ומוכשרים לעבודה בתחום התקשורת. הם לא יציבים מבחינה רגשית.

 
 
 
 
 
 
 
 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.