באש הקבלה תשרי מזל מאזנים באש הקבלה תשרי מזל מאזנים באש הקבלה תשרי מזל מאזנים

 
 
 
 
 

 

מאזנים חודש תשרי

שעת נוגה ביום-שור, בלילה,-מאזניים

 

חודש תשרי, בעל השם הבבלי שהעלו בני ישראל בעלותם מבבל, נקרא במקרא "החודש השביעי",שכן הוא שביעי מניסן, ראשון לחודשי השנה: בחודש השביעי באחד לחודש יהיה לכם שבתון תרועה מקרא קודש (ויקרא כג). תשרי נקרא גם "ירח האיתנים ":"ויקהלו אל המלך שלמה כל איש ישראל בירח האיתנים בחג, הוא החודש השביעי" (מלכים א ח). לעובד האדמה נחשב חודש תשרי לסוף השנה ועל כן נקבע בו חג האסיף (סוכות) :"וחג האסיף בצאת השנה, באספך את מעשיך מן השדה " (שמות כג טז). "ירח האסיף" הוא שמו של חודש תשרי ב*לוח האיכר העברי*, משום שבחודש זה אוספים את פירות ותבואות הקיץ, שנשארו עדיין בשדות. שם זה מקביל לנאמר בתורה :"וחג האסיף בצאת השנה באספך את מעשיך מן השדה " (שמות כג טז) "שכל ימות החמה התבואה מתייבשת בשדות, ובחג אוספים אותה אל הבית מפני הגשמים (רש"י ) תשרי הוא חודש אוקטובר מזלו מאזניים כי אז היום והלילה שווים כאילו הם שקולים הם במאזניים.

 

הזכר במאזנים טבעו נוגה, חם ולח, יפה, אינו מיושב בדעתו, קטן גוף, ראש ארוך, יפה עיניים, ובעל מצח קטן, האף שלו בגודל מעל בינוני, שוקיו ארוכות, צנוע באופיו, מעט ביישן, בעל שמחה.

מאזניים הוא בעל חיתוך דיבור יפה, אופי וותרני, נח לכעוס ונח לרצות, אינו נוטר טינה, אוהב לשמוע בשיבחו ובמעלותיו, מתעניין בדברים חדשים וחדישים.

 

בן מזל מאזניים הוא טיפוס של מצליחן ועושה כל דבריו בסתר, בגיל עשרים וארבע ישא אישה בתולה, תהה לו חרפה מבתולה אחת.

 

בחודש תשרי יצליח.

בחודש חשוון יצליח במשא ומתן.

בחודש אדר רגיש למחלות.

בחודש ניסן יתחתן.

בחודש אייר הוא נוטה למות.

בחודש סיוון יצליח בדרך.

בחודש תמוז יתעשר.

בחודש אלול אימה ופחד.

במשך חייו ינדוד בן מזל מאזניים בהרבה מקומות, אבל יחזור בסופו של דבר למקום הולדתו ושם ימות בערוב ימיו. במחצית השנייה של חייו יתעשר. למאזניים אין הנאה מבניו. בן מזל מאזניים לרוב יחיה מעל שבעם וחמש שנים, הצלחה יהיה לו בארץ שמתחת למערב, הצלחה בינונית בצפון מזרח והצלחה גרועה בדרום. משא ומתן טוב לו ממה שבא מאויר ומים, או משלח יד שמסמל מאזניים כמו רוכל, בעבודת אדמה יראה רע יסבול בבעיות בבטן, מכות בצוואר בכתפיים, כאבים בגב ובחוט השדרה

ובצד שמאל, מיתתו על ידי מחלות דם וחום.

 

הוראת הנולד בשעת מאזניים: זכר טבעו חם ,החלק העליון עד הבטן נאה,איבריו ישרים,דיבורו נאה ומיושב בדעתו, מוכשר ביצירת כלי אומנות, מוכשר בנגינה, אוהב לצוד נשים ועור גופו חלק.

 

הוראת החודש לנקבה מאזניים: פניה יפות ואוהבת שמחה ושירים, ותרנית, ליבה קל, דיבורה הוא בקול רם ונעים ומוצאת חן בעיני כל אדם אוהבת את המשגל, ויהיה לה איש אחד ולא תאהב אותו בכל ליבה יש לה סימן בפניה ובסנטרה, כאבים בגב ובחוט השדרה,בראשה בבטנה,ברגלה והשאר בדיוק כמו לגבי הזכר.

 

 

מאזנים זכר:רודף צדקות ורודף אחר נשים,וסימן לו בגופו,או ברגלו,מתרחק מהרע, ואין ממונו עימו, אישה תהיה לו וממנה ימצא טובות הרבה, ינדוד (גלות) ממקומו למקום אחר, או יסע (יעבור דירה) לשכונה אחרת. אנשים בני בליעל יוציאו עליו שם רע, ויקומו אנשים אויבים עליו ויפחד מהם. עונש יבוא עליו מאחיו או שנים יהיה עני ואחר כך ימצא טובה וברכה, ויקח אישה אחרת בעושר. בנים ובנות יהיו לו ודבריו נשמעים. ויחלה בראשו או בזרועו או בעינו ואחריתו טובה, מחזיר טובה לכל בן אדם, יחלה בגילים: אחת עשרה שלוש עשרה שבעים ושלוש ושמונים שנה., ואם ינצל יחיה

 

מאזניים נקבה יפת תואר עשירה וסימן לה בגופה, לא קצרה ולא ארוכה, עיניה טובות, בגיל שבע עשרה תחלה ותישמר מכל דבר חם, ומנשיכת כלב, אנשים גורמים לה פחד בילדותה ותיפול בחולי גדול ותתרפא. תצא עליה שמועה שנטמעה תחת בעלה (בוגדת בבעלה) וזו רק שמועה, תשלוט בכל דבר, מקבלת צער בגלל יחסו של בעלה, עוסקת במצוות, קונה נכסים, עד זקנתה תהיה נכבדת ובעלת כבוד, תחלה בגילים: שנתיים, שלוש עשרה, חמישים וארבע, ושישים ושתיים, ויש לה סימן בפניה או בצלעותיה או בידה השמאלית

 

מזל מאזניים-הדקאנטים

מקובל לחלק כל מזל 3-ל חלקים,הנקראים 'דקאנטים'. חלוקה זו עוזרת לאפיין את בני אותו מזל, שנולדו בתאריכים שונים. הדקאנט הראשון (ילידי 23 2 באוקטובר) בספטמבר עד ילידי השליש הראשון ניחנו באינטואיציה חדה, וביכולת להבחין בפרטים שנעלמים מעיניהם של אחרים,רגישותם מאפשרת להם להבין היטב את האדם העומד מולם. ככל בני מזל מאזניים, הם סולדים ממריבות וויכוחים, וחשוב להם שהכל יתנהל על מי מנוחות,לעיתים קרובות הם מוצאים את עצמם בתפקיד המתווך והמפשר,ומשכינים שלום בין אחרים. הם מקרינים תחושה של חוסר בטחון ועדינות, שיוצרת את הרושם כאילו צריך להגן עליהם ולדאוג להם, אבל אין טעות גדולה מזו, הם אמנם אוהבים להתפנק, אבל באופיים הם עצמאיים ולא סובלים שמתערבים בחייהם ושאומרים להם מה לעשות.

 

הדקנאט השני)ילדי 3 12 באוקטובר עד ילידי השליש השני אוהבים חברת אנשים, הם תמיד שמחים לפגוש, להכיר ולצרף חברים חדשים לחוג ההולך ומתרחב שלהם, אוהבים לעשות הכל ביחד, ומשתפים את כולם במה שקורה בחייהם. הם אוהבים לעזור, ולא רק לאלה הקרובים אליהם,וירגישו חובה לסייע לכל מי שנמצא באיזו שהי בעיה, הם מאמינים באידיאלים שלאחרים אולי נראים נאיביים: שלום, אהבה וחופש. למרות ,ואולי בגלל שהם חולקים כל כך הרבה מחייהם עם אחרים, הם זקוקים לחופש, ולא סובלים שמגבילים אותם. מערכת יחסים תובענית וכובלת אינה מתאימה להם, והם זקוקים למישהו שאוהב שקט, שמכיר בזכותו של כל אדם למרחב ולחופש שלו.

 

הדקנאט השלישי)ילידי 13 23 באוקטובר עד ילידי שליש זה מצטיינים בחריפות שכל, בכושר ביטוי ושכנוע, ובחוש דיפלומטי שמאפשר להם לצאת מנצחים במערכה, אבל בלי להרגיז אף אחד,לעולם לא ירימו את כולם  אלא יבהירו עמדתם בדרך שלהם, השקטה והנעימה.  ובאופן שאי אפשר לערער עליו. גם עם , האויבים המושבעים שלהם הם ישמרו על יחסי ידידות, משום שחשוב להם שהכל ייעשה באווירה רגועה ונעימה .חוסר שקט מסביב מרגיז אותם יותר מכל דבר אחר. אכפת להם מה חושבים עליהם, איזו תדמית הם יוצרים ואיך הם נראים בעיני הזולת. לא שאינם מסוגלים להיות תקיפים, אבל הם משתדלים לרכך את החוד, בעיקר בגלל סלידתם מגסות ומבוטות. ככל בני מזל מאזניים, יש להם חוש אסתטי מפותח, חשוב להם שמסביב יהיה יפה ונעים. הם אוהבים לוקסוס ומותרות, אבל גם אוהבים לחלוק את מה שיש להם עם אחרים.

 

מזל מאזניים ויום הדין

מזל מאזניים, כפי שמשתמע מהשם, מסמל את מאזני הצדק וקשור לדין ולמשפט.א ין זה מקרה,שהימים הנוראים חלים בתקופה זו של השנה. זהו זמן שבו כל אדם צריך לתת דין וחשבון על מעשיו, לשקול אותם במאזניים, ולראות לאן נוטה הכף. מזל בתולה חל באלול, חודש הסליחות, ומסמל את החישוב המדוקדק, עד אחרון הפרטים. בזמן הזה סופרים ובודקים, וכל אדם מפשפש במעשיו, לעומת זאת, מזל עקרב שחל בחודש חשוון, מסמל גזר דין חסר פשרות, תוצאה של כל מה שקרה לפני כן, וכל מה שנגזר בימים הנוראים. בין שניהם נמצא מאזניים, שמנסה לאזן ולפשר. בחודש של מזל מאזניים אפשר עדיין לשנות את גזר הין,ל בקש סליחה, לכפר וגם לזכות לחסד.

 

באסטרולוגיה מסמל מזל מאזניים את השיפוט ואת החיפוש אחר הצדק. אבל צדק אינו דבר מוחלט ואין כבני מזל מאזניים להבין זאת.לעמים נמצאת התשובה הנכונה אי שם באמצע, ואפשר להגיע אליה רק בדרך של פשרה, של נכונות ללכת זה לקראת זה ולהבין גם את הצד השני. ששת המזלות הראשונים, מטלה עד בתולה, מבטאים את האישיות ברמה הראשונית ואת עצמיותו של האדם. ששת המזלות הבאים, ממאזניים עד דגים, מסמלים רמה מורכבת יותר של מודעות. מאזניים הוא מזל שכל הזוויות היא ביכולת להתייחס לזולת, לראות גם את הצד השני של המטבע ולא רק את עצמו. גם מבחינה זו מתקשר מזל מאזניים לימי החגים. הוא מסמל את היחסים שבין אדם לחברו, שעליהם מושם הדגש בתקופה זו. עד שלא יוסדרו הנושאים שבין אדם לזולת, לא יכופר לו. במישור שבין אדם לחברו ניתנת הזדמנות לתקן ולשנות את רוע הגזרה. מזל מאזניים מסמל לא רק את הדין, אלא גם את החסד בניגוד לטלה שהוא המזל הנגדי למאזניים. מזל טלה מסמל פעולה אקטיבית (ומתקשר לחג הפסח,חג ה'יציאה' ממצרים והפריצה מעבדות לחירות). מאזניים מסמל קבלה בפסיבית, שמתקשרת לתקופה זו של השנה. בימים אלה אדם מקבל עליו את הדין,הוא יותר למקומו ביקום ולפרופורציות הנכונות שלו מול העולם, אבל יחד עם זאת, הוא זה שנושא באחריות. השיפוט הסופי מתבצע בין אדם לבין עצמו. רק הוא יכול לדעת מה מעשיו, ורק הוא יכול לשקול ולשפוט אותם. המודעות הזו, היכולת לשפוט את עצמך כאילו מבחוץ, ולהבחין בין הטוב והרע , היא שעומדת ביסודו של מזל מאזניים.

 

יסוד המזל  : אוויר.

מזונם של המאזניים: אוכל  בעבור בני מזל מאזניים, הוא בעצם הרבה יותר מזה. לאכילה ולטקס הקשור בה יש בעיניהם משמעות חברתית, אסתטית ואפילו אמנותית. לעתים האוכל משמש להם פיצוי ולפעמים אתגר ומטרה. בכל מקרה, אין מדובר בנושא זניח, חלק הכרחי מסדר היום, אלא בתחום שלו הם מקדישים לא מעט מחשבה ותשומת לב. איזון, זו החוכמה כשהמדובר במזל מאזניים, באוכל, כמו בכל דבר אחר, חשוב להם לגוון ולאזן. תפריט משמים ישפיע עליהם לרעה, ולא רק יוריד את רוחם אלא גם עלול להזיק להם מבחינה גופנית. לא פחות חשוב הוא אופן ההגשה: בני מאזניים הם כה רגישים לאסתטיקה, שצורת הגשה לא נעימה עלולה לגרום להם לדחייה ולאיבוד תיאבון. גם ההפך הוא נכון: לעתים הגשה נאה יותר של האוכל עשויה לשכנע אותם לטעום גם ממשהו שהיה בחזקת לאו מוצהר.

 

כשמדובר בבני מזל מאזניים משמעותה האמיתית של הארוחה אינה רק האוכל, אלא גם החברה. אכילה נתפשת בעיניהם כדרך להתחבר, ליצור קשר וליהנות מחוויה משותפת. הם אוהבים ונהנים להתחלק. הם אינם משתייכים לאלה שיעדיפו ליהנות מחבילת שוקולד משובח לבדם. משום שבעיניהם אין הנאה במה שנאכל לא בחברה. בני מזל מאזניים מושפעים מהכוכב השליט של מזל זה,ונוס (נוגה). אולם בכל הקשור לאכילה ולתזונה, דווקא מזלות המים הם המשפיעים עליהם (דבר הנובע ממיקום הבית השני,השישי והעשירי במפה). כתוצאה מכך הם זקוקים לשתייה מרובה, נהנים ממרקים צחים ובכלל זקוקים לנוזלים רבים יחד עם הארוחה. אוכל ''יבש'' מאוד לא מושך אותם, והם זקוקים לרוטב או למטבל שיהפכו את האכילה לנעימה יותר.

 

אם יש משהו שבפניו הם אינם יכולים לעמוד, הרי אלה דברי מתיקה מכל הסוגים. זהו פשוט צורך בעבור בני מזל מאזניים, ולרוב צורך שאין ברירה אלא להיכנע לו. מעבר לכך, הטעם שלהם נוטה להיות נוקשה למדי, קבוע ולא גמיש במיוחד. הם אוכלים מה שהם מכירים, ולא מתלהבים לערוך ניסיונות חדשים.

 

אצל בני מזל מאזניים, למצבים נפשיים השפעה רבה על האכילה. מתח ואי שקט עלולים לגרום להם לאובדן תיאבון, לכאבי בטן או לבעיות עיכול. האוכל גם משמש בשבילם לעתים פיצוי על רגשות שליליים, ובמקרים אלה הם נוטים להפריז באכילה.

האיברים המתקשרים למזל מאזניים לפי תורת האסטרולוגיה הם בלוטת

התריס,הכליות ומערכת השתן.איזון המינרלים בגוף על ידי הכליות

ובלוטת התריס חשוב לבני מזל זה במיוחד,וכל הפרה שלו משפיעה

עליהם ביותר.חשוב לא להגיע למצבים של חוסר או עודף של יוד או

של נתרן בגוף.

חשוב גם לא להגזים בכמויות הסוכר,וכן להימנע ממאכלים מלוחים

ועתירי נתרן.מאכלים מומלצים לבני מזל מאזניים הם דגי ים,ירקות

עליים,כוסמת,ענבים ופירות הדר.

 

מאזניים ועבודה

בני מזל מאזניים אינם חרוצים במיוחד,שונאים להתאמץ ודי

משתדלים להתחמק ממטלות שלא מושכות את ליבם בתירוצים שונים,או

על ידי מניפולציה שנועדה לתמרן מישהו אחר שיעשה זאת במקומם.הם

מחפשים מקום עבודה שקט ונעים,שיהיו בו תנאים פיזיים

נוחים,חפצים יפים וצורה אסתטית,אוירה רגועה ונעימה ויחס קצת

סלחני כלפיהם.הם אינם אוהבים רעש ואוירה תוססת,אך בכל זאת

זקוקים לשותף כלשהו עמו יוכלו לשוחח ולחלוק את כל מה שקורה

להם.אפשר למצוא אותם בכל המקצועות הקשורים ליופי של האדם

וסביבתו,וכן יעסקו במשפטים,תיווך,שדכנות וייעוץ זוגי (יתמקדו

ברומנטיקה ובהבנה הדדית ויעדיפו להשכין שלום בית,מבלי לעשות

טיפול שורש),אמנות-םחות יצירה ויותר כל מה שמסביב לנושא,יחסי

ציבור,דיפלומטיה ועיסוק בפרחים וקוסמטיקה.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה,והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו,יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן,לזה יכתוב

לו קמיע מאדם גדול ומומחה,טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יקם קין:

יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה,ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים:

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק,זכותו יגן עלינו:

 

ילידי 9 בחודש למניינם

ילידי היום הם עצמאיים,בעלי כושר מנהיגות ותחרותיים.הם

יצירתיים וניחנים בכישורים רבים וקיימת אפשרות לפרסום והכרה.

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות: זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם.לפי חז"ל, זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו. מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה,ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים,אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו. ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם. מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת,מצד שני ברגע שהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה.מאחר שיש בהם מרדנות,הם זקוקים למשהו שיגביל אותם,ובו יוכלו למרוד. הם נחשבים מבריקים,רגישים, טובי לב ובלתי צפויים. הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין.מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם. הם יצירתיים ונמשכים לאמנות.לפעמים הם נתפסים כשתלטנים,אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 

ילידי 16 בחודש למניינם

ילידי היום הם אמפטיים וקשובים לזולת.הם יצירתיים,מופנמים ולא תמיד ממשים את עצמם.

ילידי 22 בחודש למניינם

ילידי היום הם מפתיעים,תקשורתיים,ורואים את העתיד נכון.

 

ארועים שחלו בחודש זה ב-א' בחודש

נברא אדם הראשון

נברא העולם לפי דעת ר' אלעזר

נולדו ומתו האבות

באו המלאכים לבשר לשרה על הולדת יצחק

נפקדו-שרה, רבקה, רחל, לאה, חנה

עקידת יצחק

יצא יוסף הצדיק מבית האסורים

בטלה עבודת אבותינו במצרים

עזרא הסופר אסף את כל העם לירושלים

ראש השנה, נקרא גם יום הזיכון, יום תרועה ביום א'-ב'

 

צום גדליה-צום השביעי ביום ג'

המלך שלמה וכל בני ישראל חנכו את בית ה' ביום-ה'

 

א' דסוכות נקרא גם חג האסיף ביום ט"ו

 

חול המועד סוכות ביום ט"ז-כ"א

 

יום מילת אברהם אבינו ע"ה ביום- י'

 

משה רבנו ירד עם הלוחות השניים ביום י'

 

נהרג זכריה שהיה כהן ונביא בבית המקדש. ביום י'

 

נהרג ר' עקיבא ומת על קידוש השם ביום י'

 

נולד רבינו הקדוש ר' יהודה הנשיא מסדר המשנה ביום י'

 

אדריאנוס קיסר גזר על היהודים שלא ימולו את בניהם ביום י'

 

יום הכיפורים ביום י'

 

הולדת משה רבינו ביום ז'

 

הושענה רבה כ"א

 

שמיני עצרת ונקרא גם שמחת תורה כ"ב

 

גברו הקנאים על צבא רומי כ"ו

 

יום פטירתו ש שמעון הצדיק כהן גדול כ"ט

 

 
 
 
 
 
 
 
 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.