באש הקבלה חשון מזל עקרב באש הקבלה חשון מזל עקרב באש הקבלה חשון מזל עקרב

 
 
 
 
 
                    
                           חשוון-מזל עקרב

 

חודש חשון הוא החודש השני למניין בריאת העולם,והחודש השמינילמניין יציאת מצרים. זהו גם המספר שמסמל את החודש- 8 .צורת המספר סימבולית לעליות ולירידות בחיי העולם והפרט. השם "חשון" מקורו כנראה בלשון האכדית "ירחו שמנו",דהיינו :החודש השמיני.שמו המלא :"מרחשוון".המילה "מר" (טיפה באה לציין את הטיפות הראשונות של הגשם היורדות בחודש זה ). לפי פירוש אחר נקרא החודש "מר",כי אין שום חג בחודש זה,אבל היו בו צרות רעות ומרות לישראל. לחודש זה שם נוסף ירח בול, כפי שכתוב בספר (מלכים א' ו' ל"ח). המבול התרחש בחודש זה מ- י"ז במר חשוון ועד כ"ז בכסלו. העולם חי בפחד מתמיד מפני המבול עד שהסתיימה בנית בית המקדש בחודש זה והעולם נרגע מפחד המבול. עתיד הקב"ה לשלם בבוא העת לחודש זה ולהעריך אותו חודש חשוב ורם.

 

חשוון הוא נובמבר מזלו עקרב כי בחודש הזה יקרו לרוב חולאים קשים לאדם, קשים כנשיכת נחש.ויש המפרשים שמזלו של החודש "עקרב" ,שהעולם צמא בו למים כעקרב שהוא צמא למים.

 

במזל עקרב האופי שלו שייך למאדים, קר ולח ומדות גופו צרות כמו של הנשים, עור לבן וצח, שפתיים עבות וגדולות, עומד כאריה (כאויב) אפילו כלפי מי שעשה לו טובה, הרבה בני אדם מתנכלים לו, יתעסק עם אנשים רעים, כל אהבותיו זה לנשים, וכל מחשבותיו נוטות לזנות וזימה, רודף אחר כבוד.

 

העקרב ממהר לכעוס וממהר להרגע, מדבר דיבה ומתחרט על דבריו, חושב לעשות דברים רעים ואינו מבצע אותם, יש לו פנים זועפות ולא יכול לדבר לשלום ודברי פיוס.בעל אופי מתנשא ומתנהג כאדם חשוב, יהיה לו מסע לארץ אחרת.

 

בחודש ניסן יהיה חולה.

בחודש סיוון מצבו הבריאותי ערוע.

בחודש תמוז תהיה לו הצלחה.

בחודש אב ירוויח כסף.

בחודש אלול יצליח בכל דבר.

בחודש תשרי יהיה לו צרות מאנשים רעים.

 

אם בן מזל עקרב יחיה עד גיל 20 45 אז ימשיך לחיות עד גיל ויחזור בתשובה.ובניו יהיו לו חכמים. הצלחה יהיה לו בארץ שבין מזרח לצפון והצלחה בינונית תהיה לו בארצות הדרומיות, ובצד מערב יהיו לו כשלונות.

 

לבן מזל עקרב הצבעים שחור ואדום רעים

נוטה למחלות באברים שבצד שמאל, וגם באזניים, זרוע, ערוה, מותו יהיה על ידי כישוף או התקררות ומגפה.

 

הוראת הנולד בשעת עקרב

אופיו וטבעו כמים, קר ולח, כוחו בלילה והנולד בו יהיה מעט שחרחר והרבה שיערות בראשו,קצר ראיה, בעל שוקיים ארוכות, רגליים גדולות, פנים גדולות, מצח צר, כתפיים רחבות, קולו חלש, הליכה קלה, דיבורו לא נאה, יהיה לו הרבה בנים, כזבן, נדיב ערמומי.

 

הוראת החודש לנקבה עקרב

נקבה כזכר, תבוא לכבוד על ידי בעלה ולא תדור עמו הרבה, מתחסדת ואינה חוששת לבצע דברים רעים כולל הפרת אמונים לבעל, בעת מחלוקת ומשא ומתן היא אוהבת שימוש בשקר, קנאה ושנאה  תוך כדי העמדת פנים כאישה חשובה. המחלות השכיחות שלה : בטחול,ערוה, ראש, שיניים, וטבורה. איש אחד יעשה לה כישוף ועל ידי כך תיפול בצרות, יש לה סימן בפנים וסימן במצחה.

 

עקרב זכר

ישא לו 2 נשים, ויעשה מה שמבקשים ממנו חבריו, וסימן יש לו על החזה בצד הלב או בגופו או בשכמו, וירוץ תמיד לדברים רעים, ומכוערים, בעל חמדה, נשבע על קר, אינו גומל חסד, חושב מרמה (רמאי), מוכר מה שיש לו, וחולי יבוא לו בזקנותו יהיו לו זמנים קשים, ואחר כך יעלה לגדולה, שלוש שנים יהיה בריא מחוליו ויהיה לו הרבה כסף, סודות רבים יגלו לו והוא אינו מגלה אותם לשום אדם, בגיל 47 יחלה ואם ינצל יחיה עד גיל 85 שנים,סימן יהיה לו על כתפיו, או על ירכיו או על עיניו וראשו, ישא אישה וימצא עושר גדול וירוויח רווח גדול.

 

עקרב נקבה

תהיה חשודה מבעלה על דבר זנות (ניאופים) על עשותה תאוות ליבה עם אנשים אחרים. יש לה סימן בפניה או בכתף או בשדיה או בשוק. קמצנית וכילית היא הרבה. בגיל 18 חודש תחלה חשודה בזימה ותועבה, דברנית קנטרנית, תינשא לאיש מיוחס, ובנים ובנות יהיו לה, בגיל 9 תחלה ותתרפא על ידי קמעות של מקובלים. קרוביה שמחים איתה, חיי צער תחיה ותחלה בגילים: 43,51,81 46,וסימן יש לה על, ואם תנצל תחיה עד גיל עיניה ודדיה ובידה השמאלית ואוהבת שמש יין שמן ודבש.

 

עקרב שנולד בין 8-10 בבוקר אופק  גדי.

 

עקרב וכסף

העקרב אינו חמדן אך הוא זקוק לכסף כדי להפיג פחדים עמוקים מפני מחסור אפשרי.הוא חושש בעיקר שמא לא יוכל לעמוד בהתחייבויות כלפי אחרים כגון תשלום חובות, פרנסת ילדיו וכיו"ב. חשש נוסף הוא מפני אובדן היכולת להתפרנס והצורך להזדקק לאחרים לעת זקנה. עם זאת, לעתים קרובות העקרב יוצר מצבים לא קלים המוכיחים שפחדיו היו נכונים.קשה לו לשאת מצבים בהם הוא מרגיש מקופח, וכבר בגיל רך הוא בודק אם אחרים בסביבתו מקבלים יותר ממנו.

 

עקרב ובריאות

בריאותם של העקרבים טובה בדרך כלל, אך כאשר הם חולים, יש להם נטייה לסיבוכים,בעיקר כאשר מדובר במחלה הקשורה לראש או למערכת הנשימה, כמו שפעת. הם מנסים לתפקד כאילו הכל כרגיל, ואז מצבם מחמיר .יש להם כח ריפוי פנימי, וכשהם חולים, הכי כדאי שיכנסו למיטה וישנו.אם לא יפריעו להם בביקורים ושיחות טלפון, הם יכולים להבריא לאחר יומיים שלושה של מנוחה מוחלטת. כושר הריפוי שלהם משפיע גם על אחרים,ואנשים רבים מרגישים הקלה נפשית וגופנית בעקבות מגע ידו של העקרב במקום כואב, או לאחר שיחת נפש איתו. האזורים הרגישים בגופם הם איברי הרבייה, העורף, האוזניים והסינוסים. הם עלולים להיפגע גם מהרעלות מזון או מתאונות שהם עצמם גורמים להן בגלל חוסר זהירות. קשיים רגשיים בעיות בעבודה משפיעים לרעה על המערכת החיסונית שלהם, שתיית נוזלים מועילה מאד לבריאותם הגופנית והנפשית.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה, והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו,יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן,לזה יכתוב לו קמיע מאדם גדול ומומחה, טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יקם קין:

ילידי יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה, ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים:

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק, זכותו יגן עלינו:

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות: זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם. לפי חז"ל, זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו. מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה, ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים,אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו. ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם. מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת, מצד שני ברגע שהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה. מאחר שיש בהם מרדנות, הם זקוקים למשהו שיגביל אותם, ובו יוכלו למרוד. הם נחשבים מבריקים, רגישים, טובי לב ובלתי צפויים. הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין. מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם.הם יצירתיים ונמשכים לאמנות. לפעמים הם נתפסים כשתלטנים, אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 

ילידי 29/10 בחודש למניינם.

ילידי היום בעלי חוש צדק מפותח וחוש הומור. הם אוהבים נסיעות ועוברים עליות וירידות ומטפסים בהדרגה ובקושי.

 
 
 
 
 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.