באש הקבלה טבת מזל גדי באש הקבלה טבת מזל גדי באש הקבלה טבת מזל גדי

 
 
 
 
 

טבת- מזל גדי

 
טבת, החודש העשירי, בלוח השנה העברי העתיק (המקראי) שראשיתו בניסן. מקור השם טבת מתקופת גלות בבל והוא נזכר בתנ"ך במגילת אסתר (ב' 16) "...בחודש העשירי הוא חדש טבת..."יתכן שמשמע השם קשור בשורש "טבע" ,כי החודש גשום מאוד ו"טובעים" בו בבוץ.בטבת 29 יום בכל שנה ומזלו גדי. לוח השנה מסודר כך,שראש חודש טבת אינו חל לעולם ביום ה' של השבוע או ביום השבת. טבת הוא ינואר ומזלו גדי כי אז השמש הולכת מתחת קו המשוה, למעלה כגדי אשר דרכו לעלות על ראשי ההרים. שעת שבתאי ביום-גדי, בלילה-דלי

 

בן מזל גדי טבעו קר ויבש, מידות גופו כנשים, שחרחר חום, מרכין ראשו ומביט באדמה בזמן ההליכה, שפתיו עבות, שיערו מקומט, עפעפיים גדולות, פניו עבות, צווארו ארוך, החזה כחוש, נשימתו דקה, מלא שיער,חלש,קטן שוקיים.

 

במשך ימי חייו יהיה דל ועני, מתפלל הרבה, אוהב להתבודד, כפוי טובה, משכיל מעט, וותרן בממון אחרים, קמצן בממונו, שקרן, אוהב מחלוקות וויכוח, בעל מזג רע.

 

הגדי מביא נשים רבות לידי חרפה, אוכל או שותה הרבה, שתי נשים ייקח ובוגד ומשקר בהם, על ידי בניו יהיה לו צער, ויהיה עני יותר מעשיר עד גיל ארבעים, אחר כך יתהפך מזלו לרעה ויהיה לו נזק מכלב או חיה רעה, מתאים לו לעסוק ממשא ומתן ממה שבא מאויר בנין אדמה ומים, הצלחתו בינונית בעיסוקי עץ אבן וגננות.

 

צבעים המתאימים לו הם שחור ואדום, רגיש למחלות לב, כליות, קיבה, יד ורגל.

 

הוראה לנולד בשעת גדי טבעו כעפר קר ויבש, כוחו השכלי והגופני יעיל יותר בלילה. גופו נאה, ויבש, ראש קטן, לחיים עבות, זקנו מהודר, קולו דק, כעסן, משחית, בעל מירמה, דאגה וזנות (רועה זונות), יהיו לו בנים הרבה ולעתים גם תאומים. אין לו הרבה כוח פיזי, ומעשיו רעים, עושר יבוא לו מצד השלטון או המלכות, ויהיה לו צרות ומאורעות קשים מצד הנשים אשר משקר בהן.

 

גדי זכר

תאומים יולדו לו, משכיל בכל דרכיו, ושמונים שנה יחיה, מדבר טובות אך לבו חורש מזימות רעות. נשבע לשווא, מגדף ומקלל לבני אדם הרבה, אינו מתפלל בכל יום, אינו מדבר לפני מי שגדול ממנו בחכמה כדי להראות חכם יותר (מחריש לחכם יחשב).הולך בגאווה וזמן רע יבוא עליו, ואחר כך ימצא טובות הרבה, ויחזור על מעשיו הרעים, שתי נשים יישא, האחת שהייתה של אחר ותחיה עמו שלוש שנים ושני בנים יוליד ממנה, ואחר כך תמות. השנייה שיישא לאישה תהיה בתולה ויש לו בנים ממנה, ונשמעים דבריו על בני ביתו. ליבו שמח מנכסי אחרים. קרוביו מדברים עליו להרע לו אבל יפלו לפניו ויצליח במעשיו, ילקה במותניו (בעיות בכליות) או בבטנו, או העיניים. אחרים אוכלים ממונו ואינם מחזיקים לו טובה (כפוי טובה כלפיו), בעל סרבנות, דעתו אינה מיושבת עליו, אוהב נשים, יחלה בגיל שלוש ובגיל חמישים, ובגיל שמונים וארבע ימות בשיבה טובה, סימן יש לו בראשו או ברגלו.

 

הוראת החודש לנקבת גדי

נקבה כזכר, צנועה וחכמה, חן כבוד ועושר יבוא לה על ידי רחוקים, בעלת זנות, ובעלת צדקה, שני אנשים תיקח ותכבדם, אוהבת לילדים מאוד, יש לה צרות משכניה ומבעלה ועל ידי זה שהוא מקנא לה. אוהבת תשמיש (יחסי מין), וכולם יתנו עליה דופי בדבר שאין עליה (דיבת שקר). מזלה רע וחושדים בה בגנבה, עתידה שתיטרף דעתה. שני בנים ובת אחת יהיו לה. ובמותה לא יהיה לה אף אדם כולל בן ובת. עין הרע שולט בה (מן הראוי שתתלה עליה קמע נגד עין הרע). בסוף ימיה תלך ממקומה למקום אחר או למקומות אחרים, ולא תחזור לביתה. בגיל שלוש, אחת עשרה, תשע עשרה, חמישים ואחת תחלה ובגיל שבעים ושבע תמות, סימן יש לה בפניה או במצחה או ברגלה השמאלית.

 

מקצוע

הגדיים מעדיפים לבחור צחומים שיש בהם תועלת מעשית. מתאימים במיוחד למזל גדי מקצועות ההנדסה והארכיטקטורה. אהבתם בחומר מושכת אותם לאמנות ועיצוב.מקצוע נוסף הקשור לגדי הוא רפואת שיניים.

 

גדי ובריאות

רוב הגדיים נוטים להתעלם מבעיות בריאות המטרידות אותם. הם חרוצים ביותר, נחושים לעמוד בכל התחייבויותיהם, וגם כאשר אינם חשים טוב יוצאים לעבודה.הדבר גורם לשחיקה מוקדמת של גופם וכבר בגיל צעיר יחסית הם סובלים מבעיות המאפיינות קשישים. הם רגישים לקור, והדבר משפיע בעיקר על המפרקים והעצמות שלהם וגם על העור. הם גם סובלים מבעיות אחרות של עור ועצמות,בעיות שיניים, ציפורניים ושיער, וכן בעיות במערכת הנשימה, בעיקר על רקע אלרגי.

 

אף כי יש להם מודעות להרגלי אכילה נכונים,הם אינם משקיעים בכך מאמץ מיוחד, בעיקר כאשר הם מבשלים רק לעצמם. כאשר מוטלת עליהם אחריות לבריאותם של שאר בני הבית, הם יקפידו יותר על תזונה הנכונה. בכל מקרה, הם נוטים לסגפנות מסוימת,וגם אם הם משקיעים בצד התזונתי של האוכל ומשתדלים שיהיה טעים עד כמה שאפשר, הם מבשלים אוכל פשוט.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה, והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו, יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן, לזה יכתוב לו קמיע מאדם גדול ומומחה, טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יקם קין:

יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה,ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים.

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק,זכותו יגן עלינו:

 

 

 

ילידי 1 בחודש למניינם

ילדי היום הם כריזמטיים,דומיננטיים ורגישים. הם ביתייים, אוהבים לאכול טוב ומשלבים תכונות של שחקן,מטפל ודואג כאחד.

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות:זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם.לפי חז"ל,זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו.מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה, ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים, אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו.

 

ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם.מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת, מצד שני ברגע שהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה. מאחר שיש בהם מרדנות, הם זקוקים למשהו שיגביל אותם, ובו יוכלו למרוד. הם נחשבים מבריקים,רגישים,טובי לב ובלתי צפויים.הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין. מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם. הם יצירתיים ונמשכים לאמנות.לפעמים הם נתפסים כשתלטנים, אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 

ילידי 26 בחודש

ילידי היום הם רציניים, בוגרים ובעלי דימוי עצמי נמוך. הם אינם גמישים, עוברים משברים ומתחדשים.עליהם להיות יותר גלויים ופתוחים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.