באש הקבלה אדר מזל דגים באש הקבלה אדר מזל דגים באש הקבלה אדר מזל דגים

 
 
 
 
 
 
 
 

אדר-מזל דגים

 

אדר הוא מרס ומזלו דגים כי אז יתחיל דיג הדגים.

 

בן מזל דגים

טבעו צדק קר ולח, שייך למזלות המים, מידות גופו בינוניות, יפה, ארוך, מצח לא נאה, אף יפה, עיניו עגולות, עפעפיו ושיניו גדולים, צבע שיניים מעט לבן ומעט כהות, שיערותיו ארוכות ודקות, צורתו והתנהגותו מרשימות ועומד כאדם חשוב, טוב לב, וותרן בדברים פעוטים, לא יכול לדבר לשלום, נעים בדיבורו, בעל חיתוך דיבור נעים לאוזן, למדן, שקדן, וכנוע וצנוע לבריות, מצליח מהר בחיים, יפה לשון, איש מורא קשוח ואמיץ ויראים ממנו.

בביתו יש לו צער, רועה זונות.

 

אשתו ממדינות רחוקות ויבוא לו כבוד ופרנסה ממנה, אבל לפעמים הוא בוגד בה ומשקר בה. ובזמן שמשקר באשתו הוא לא מצליח בכלום, טבעו נוטה למחלות, והוא חלש כוח, אוכל או שותה הרבה, יש לו שם טוב וגדול, אינו מיושב בדעתו אף על פי שהוא חכם מאוד, ויהיה לא יציב ויסבול מצרות וכאבים,אימו ובניו מורדים בו וכן אשתו.

 

בחודש אב מצב רוחו קל וטוב,

בתשרי ידאג שמא ימות,

בחשוון יצליח בדרכים,

בכסלו יעשיר בממונו,

בטבת יצליח במסחר במיקח וממכר,

בחודש שבט אל יתחיל בשום דבר כולל עסקים וכדומה, כי המזל פועל לרעתו בשבט.

 

הצלחתו הליכתו, וישיבתו ומגוריו הם בצד צפון מזרח, בצד דרום יהיה בינוני :צד מערב-רע לו.

צבעים חום ולבן טובים לו וירוק גם כן טוב לו, משא ומתן יהיה לו ממה שבא ממזלות המים למשל כמו אלמוגים, פנינים ויהלומים, אבל ממה שבא ממזלות האוויר וגובה רע לו.

 

בחצי ימיו (גיל ארבעים) יהיה לו חולי או נטייה למחלות לב, קיבה, כליות, צדדים, צלעות, שוקיים. וגם על ידי תאונה מדבר חם או אש, ימות על ידי לשון הרע שילעיזו עליו, נשים ומכשפות.

 

הוראת השעה לנולד בשעת דגים

טבעו של מזלות המים קר ולח, כוחו בלילה, הנולד בשעה דגים גופו ממוצע, מראהו לבן, חזה רחב, זקנו נאה, מצחו גדול, עיניו כמו של חתול, ולפעמים יחסר לו איבר או יהיה לו מום באיבר אחד, אוהב שינה, זולל וסובא, כעסן ומתחרט על כעסו מייד, אין בו ישוב הדעת ופגיע לאקזמות וצרעת.

 

דגים זכר אוהב שלום אוהב את הבריות, סימן יש לו במותניו או בשוקיו, או בבטנו, יוליד תאומים ואם לא יוליד תאומים אז אביו או אחיו יולידו תאומים. מזלו טוב בסחורה כשתבוא לידו, ואין לו חסרון כיס ובית, ומקיים את דבריו, שנא כל דבר רע, ואינו ירא מחולאים וצרה, איש טוב ושונא גזל וגניבה, ולשון הרע, ושקר, ואוהב כל אדם ואלה אינם אוהבים אותו. ושנאת חינם ישנאו אותו, וייעצו עליו רע, וילשינו עליו ולא יוכלו לו. וארצה יפלו לפניו. וטובות הרבה ימצא ,ושלוש שנים רעות יבואו עליו וכל דבריו ומעשיו יהיו בסתר, ויקבור את אשתו וישא אחרת, ומזלו יהיה במזלה, ויראה עמה טובות הרבה, ותמות גם זאת. וישא שתי נשים אחרות, האחת טובה והשניה רעה, ושם רע יוצא עליו מאישה אשר לקח. וילקה בעיניו ובמותניו או בראשו ויתרפא, ושם טוב יהיה לו בשיבתו, ואחריתו לטובה.

 

יחלה הגילים: שתים עשר, ושמונים ואחת, בגיל שמונים וחמש ימות, ואוהב אמת ושונא שקר.

 

דגים נקבה

תוליד בנים בצרה ובתחלואים, והפוגע בה יצליח (אם פגיעה על ידי כישוף) ותחלה ברגלה או בראשה, ותתאונן בלידתה תינוק על כאבים בבטן, ושום דבר לא תחסר וגם מי שאיתה לא יחסר דבר, סימן לה בגופה, מציירת לקרוביה (בעלת כשרון ציור) תאומים תלד, וכשפים יעשו לה אשר יזיקו לה, ושדים גורמים לה צער בביטנה, וחוששת בעין ולא תוכל לעמוד במקום אחד, ובעלה יהיה בחור טוב ונחמד ולימים מועטים תקבור אותו, ואם תינשא אז לא תשמח עם הבעל השני, וכל ימי חייו ישנא אותה, בנים ובנות יהיו לה וימים רבים תהיה בצער, וטוב שלא תצא בלילה מפתח ביתה, ודיבתה יוציאו עליה באמת, תחלה בגילים: שלוש, שבע, אחת עשרה, ארבע עשרה, עשרים וחמש, עשרים ושמונה, ארבעים וארבע, ששים ושתיים ובגיל שמונים ושתיים תמות, סימן יהיה לה באותו מקום למטה, ובבירכיים, ותחת רגלה. והכול אפשר לתקן בע"ה ולה' הישועה.

 

הוראת החודש לנקבה דגים

טבעה כזכר, חושקת להיות לבד, גדולה ויפת תואר,סרבנית, נוחה לכעוס, לפעמים יולדת בריות משונים (תמהונים), אין לה ירושה מאביה, יש לה מחשבות שטות, ותתחתן עם בעל מלאכה, יש לה חולי ומחלוקת מהשכנים שלה ותצליח הרבה ויהיה לה כבוד.

 

ופתאום תבוא לידי חרפה, טוב לה הרבה בבעלה הראשון ושמחה וטובה הרבה יהיה לה בזקנתה, מחלותיה מכוויות, פגעי בטן, ידיים ורגליים, מיתתה על ידי שתפיל, או ממחלות דם.

 

חודש אדר ב'

כותב החיד"א: מי שנולד באדר שני אין כשפים שולטים עליו.

עניין השקלים הוא לשקול כל מעשה ומעשה , מתי נכון לעשותו ומתי לא נכון לעשותו.ועל הכלאיים שלא יעשה מצוות עם עבירות ביחד.

זה בא להזכיר לנו חודש אדר.

אדר- אדיר במרום השם. רש"י אומר שהיה סוג של צמח שהשורשים שלו היו ישרים. בדרך כלל כל עץ שאתה נוטע השורשים שלו מתפשטים לצדדים,והם עוברים גבולות לפעמים משדה של מישהו עוברים לשדה של השני ומזיקים לזרעים.

אבל צמח אדר זה צמח שנטוע ישר, גם זקוף וגם השורשים שלו ישרים, ויהושע בן נון כשתחם את הארץ, איך הוא עשה גבולות ? הביא את צמח האדר ושתל.

 

סגולה ברורה שיצליחו נכסיו הרמז חודש אדר-שיזהר לא להיכנס לתחום של השני, לא לקחת ממון של מישהו וכו'.

 

האר"י הקדוש אומר יום פורים הוא : כ-פורים,כאשר השמחה מתחזקת היא עולה מעלה מעלה.

 

הורים וילדים דגים

הורה דגים אינו מצטיין בהטלת משמעת ובחינוך הילדים לסדר, ארגון והרגלים נכונים.הוא רך ומפנק, נמס למראה דמעותיהם ומתקשה להציב גבולות ברורים. לילדיו די קל לתמרן אותו. כמו בתחומים אחרים, גם כהורה הדגים ותרן ומוכן להקריב, בעיקר כאשר הדבר מאפשר לו להעניק לילדיו דברים שחסרו לו בילדותו. הוא ממציא סיפורים דימיוניים, מחבר להם שירים ומחזות וכשהם חולים הוא לוקח אותם למיטתו ומוותר על כל עיסוק אחר עד שיחלימו.

 

ילד דגים מופנם בדרך כלל ובעל חלומות. עולמו הפנימי עשיר והוא אינו חברותי במיוחד, כיוון שיש לו חברים דמיוניים.

השקיעה בחלומות מפריעה לו להיענות לדרישות המקובלות בבית הספר. הוא נמצא בכיתה רק בגופו, כשרוחו משוטטת בעולמות רחוקים. במקום לעשות שיעורי בית הוא מעדיף לשכב על השטיח, להאזין למוזיקה, לנהל שיחות נפש עם חבר קרוב ועם עצמו או לצפות בסרטים רומנטיים. יש לו שפע כישרונות, במיוחד בתחום האמנות הפלסטית, וכן תנועה, מוזיקה ודרמה, אך הוא חסר ביטחון וצריך לעודדו.

לבו רך ולעתים קרובות הוא מתמסר לטיפול בילד אחר, נכה או חלש ממנו.

 

מקצוע

כל מקצועות האמנות מתקשרים למזל דגים, ובמיוחד שירה, מוזיקה ומחול. הם מתעניינים מאד בנפש האדם ונמשכים לפסיכולוגיה.

מקצוע נוסף שנחשב שלהם הוא קולנוע.

 

דגים בעבודה

בני מזל דגים רובם אינם חרוצים ביותר ואין להם משמעת עצמית, אלא אם העבודה מעניינת אותם באופן מיוחד. במקרה זה הם שוקעים בעשייה ושוכחים את עצמם ואת כל העולם. הם נוטים לחלום, אינם מסודרים, ומתקשים לעבוד על פי שגרה נוקשה המוכתבת מלמעלה. עם זאת הם יצירתיים, אידיאליסטים ובעלי חזון ואינטואיציה מעולה. הם יכולים לחשוב על משהו מיוחד שיקדם את מקום העבודה, אך כדאי שאחרים יעסקו בתכנון המעשי של העניין ובכל הפרטים הקטנים שמרכיבים אותו.  חשוב להם לעסוק במשהו שאפשר להזדהות איתו רגשית, ורבים מהם עובדים במקצועות טיפוליים מכל הסוגים, כולל רפואה אלטרנטיבית. מתאים להם לעסוק בעיצוב אופנה ותפאורה ובכל המקצועות בהם האדם יכול לבטא את רגשותיו בדרכים שונות-מחול ותנועה, משחק, שירה,מוזיקה, כתיבה לירית, ציור, וכן שילוב של ריפוי ואמנות.

 

ילידי יום א' בחודש

בו נברא האדם הראשון וחוה,והנולד בו יהיה במזל טוב צומח ועולה.

ילידי יום ב' בחודש

הנולד בו יהיה דומה לאמו ויגבר בו טבע אמו יותר משל אביו.

ילידי יום ג' בחודש

הילד הנולד בו,יהי משובש ועלול לחולי הנופל בר מינן,לזה יכתוב לו קמיע מאדם גדול ומומחה, טרם יקרהו החולי.

ילידי יום ד' בחודש

הנולד בו ביום צריך שמירה מעליא:

ילידי יום ה' בחודש

יום בו נולד קין ונאמר עליו "שבעתיים יקם קין:

יום ו' בחודש

הנולד בו יהיה בעל מריבה ומחלוקת ואכזר:

יום ז' בחודש

הנולד בו יחיה,ומה טוב ומה נעים להרבות בצדקה ולהפריש מעשרות ולחלקם לעניים:

יום ח' בחודש

ביום הזה נולד מתושלח הצדיק,זכותו יגן עלינו:

 

ילידי 9 בחודש למניינם

ילידי היום אנרגטיים ,ספורטיביים ונלחמים על צדקתם. אוהבי נסיעות, מרחב, טבע ונופים.

 

ילידי 10 בחודש למניינם

ילידי היום מיוחדים, יצירתיים ולא שגרתיים. מפתיעים, עצמאיים, עוברים ניתוקים ופרידות בחיים ובעלי ראיית עתיד נכונה.

 

ילידי 12 בחודש למניינם

ילידי היום הרפתקנים, ספונטנים ואוהבי מרחב וחופש. הם בעלי חוש הומור, חובבי ספורט, נאי מראה ובעלי חוש אסתטי מפותח.

 

ילידי 13 בחודש למניינם

ילידי היום בעלי כושר אילתור ומנהיגות, עצמאיים באופיים, הולכים לבד ללא פחד אך מצויים במגע עם הרבה אנשים. מתפרסמים בזכות פעולותיהם.

 

ילידי 13 בחודש

אצל היהודים למספר הזה משמעויות חיוביות: זהו גיל בר מצווה: שלוש עשרה המידות שעל פיהן מנהיג הקדוש ברוך הוא את העולם. לפי חז"ל, זהו פירוט 13 הדרכים שלפיהן נוהג הקדוש ברוך הוא עם בריותיו. מידות אלה הציבו חכמים כמופת לאדם. בעולם העתיק פחדו מהמספר שלוש עשרה,ויהודים שחיו בגלות בקרב עמים שונים, אימצו לעצמם את הפחד מהמספר 13 שהוא זר לתרבותנו. ילידי 13 בכל חודש נחשבים לאנשים מקוריים ויוצאי דופן, אך יש פרדוכס בחייהם. מצד אחד הם מחפשים לעצמם מסגרת, מצד שני ברגעשהם מוצאים, הם מתמרדים ומנסים לברוח ממנה. מאחר שיש בהם מרדנות, הם זקוקים למשהו שיגביל אותם, ובו יוכלו למרוד.

הם נחשבים מבריקים, רגישים, טובי לב ובלתי צפויים. הם מסורים למשפחה ולבית לסירוגין. מדי פעם הם זקוקים להתרחק משם. הם יצירתיים ונמשכים לאמנות.לפעמים הם נתפסים כשתלטנים, אך למעשה הם מחפשים את השלמות ואינם משלימים עם טעויות או רשלנות.

 

ילידי 15 בחודש למניינם

ילידי היום הם נאי מראה,מקפידים על הופעה ולבוש ונראים ומרגישים צעירים.למרות האלגנטיות הם יודעים להילחם על שלהם כשצריך.

 

ילידי 16 בחודש למניינם

ילידי היום יצירתיים ומוכשרים, אך לא תמיד מצליחים להוציא לפועל את התכניות שלהם. טובי לב, נדיבים ומקריבים.

 

ילידי 20 בחודש למניינם

ילידי היום הם חמים,דאגניים ורגישים.הם אוהבים לעסוק בתקשורת וגם בתחום העסקי.

 

ברכה והצלחה

 
 
 
 
 
 
 

לוח שנה
© כל הזכויות שמורות ליהושע אוזן, אין לגולש רשות כלשהי להעתיק ו/או לעשות כל
שימוש בתכנים, בתמונות ובשאר החומרים המופיעים באתר, אלא אם צוין אחרת.